Prohlídka školy na dálku

DISTANČNÍ VÝUKA

Datum konání:

Vážení rodiče,

u děti v předškolním roce vzdělávání v MŠ je výuka povinná. Proto na našich webových stránkách najdete vzdělávací činnosti, které děti při distanční výuce musejí vypracovat, pokud tedy nejsou nemocné a tudíž by od vás byly v těchto dnech omluveni. Všichni budete informováni sms zprávou.

Pokud doma nemáte tiskárnu k vytisknutí grafomotorických a jiných činností, pokuste se ho napodobit nebo pouze vytvořte předepsaný např. grafomotorický cvik. :-)

Mladší děti zde budou mít také připraveno vzdělávání, ale u nich je na Vás, zda ho využijete.

Níže uvádím dle jakého zákona:

§ 184a Zvláštní pravidla při omezení osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů ve školách

(1) Pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná osobní přítomnost většiny žáků nebo studentů z nejméně jedné třídy, studijní skupiny, oddělení nebo kursu ve škole nebo většiny dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, z mateřské školy nebo z odloučeného pracoviště nebo z nejméně jedné třídy, ve které se vzdělávají pouze tyto děti, poskytuje škola dotčeným dětem, žákům nebo studentům vzdělávání distančním způsobem.

(2) Vzdělávání distančním způsobem škola uskutečňuje podle příslušného rámcového vzdělávacího programu a školního vzdělávacího programu v míře odpovídající okolnostem.

(3) Děti, žáci a studenti jsou povinni se vzdělávat distančním způsobem s výjimkou žáků základní umělecké školy a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Způsob poskytování vzdělávání a hodnocení výsledků vzdělávání distančním způsobem přizpůsobí škola podmínkám dítěte, žáka nebo studenta pro toto vzdělávání.